Çocukköylerimiz
KORUNCUKKÖY Bolluca
Köyün Tarihi
Bolluca Köyü Donanımı
Ortaklar ve İşbirliği
İdari Organizasyon
Bolluca Köyü Şeref
Defteri

Bakım Modelimiz
Eğitim
Eğitim Personeli
Etkinlikler
Koruncukların
Ödüllendirilmesi

Kariyer
Çocuk Hakları
Çocukköyümüzün Ayni
İhtiyaçları

Günlük Yaşam
KORUNCUKKÖY Urla

ÇOCUK KÖYLERİMİZBolluca Çocukköyü Donanım


Aile Evleri:

Dubleks villalardan oluşan evlerde geleneksel Türk Mimarisinin esintileri göze çarpmaktadır.

Örneğin; Aile salonu ve mutfak olarak kullanılan birim eski Türk Evlerinde olduğu gibi yüksek tavanlı geniş bir mekândır. Burada cam önü cumba şeklinde yapılmış, yemek masasının yer aldığı bölüm ise sedir şeklinde düzenlenmiştir. Klasik bir Aile evi tarzında döşenmiş bölümde bir aile salon ve mutfağında ihtiyaç duyulan her şey mevcuttur. (koltuk takımı, sehpa, konsol, yemek masası, sandalye, bilgisayar ve masası, ayrıca mutfak bölümü içinde bulaşık makinesi, fırın, ocak, buzdolabı vb. mutfak eşyaları) Yatak odalarının yer aldığı bölümse 2 katlıdır. Odalarda masa, sandalye, kitaplık ve yatakların dışında kişisel eşyalarını koyabilecekleri dolapları mevcuttur. Ayrıca her evde çamaşır makinesi, ütü- ütü masası vb. gibi ihtiyaç duyulan diğer ev eşyaları da yer almaktadır.

Bazı Aile evlerimiz 3 katlı olup en alt katları revir, kütüphane, etüt odaları, hobi odaları ve depo olarak kullanılmaktadır.
Gençlik Evleri:

Koruncukköy Bolluca yerleşkesi içerisinde 3 Gençlik Evi bulunmaktadır. Her birinde 20 gencin barındığı Kız ve Erkek Gençlik Evleri’nde oturma odası, yemek odası, etüt odası gibi alanlarda yer almaktadır. 

Okul Öncesi Eğitim Birimi:

Çocukköyü’müzün içinde aile evlerinde kalan okul öncesi (3-6 yaş) çocuklarına hizmet veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından İşletme Ruhsatına sahip, Milüpa Kültür Merkezi içinde bir Gündüz Bakım Evi birimimiz vardır.
İdari Bina:

Tek kat olarak inşa edilmiş olan yapıda 1 Kuruluş Müdürü, 1 Vakıf Koordinatörü, 1 Koordinatör Yardımcısı, 3 Psikolog, 3 Sosyal Hizmet Uzmanı 1 Katip 1 Sekreter’in çalıştığı toplam 8 oda, 2 Toplantı salonu, 1 Arşiv odası, 1 mutfak ve tuvalet bulunmaktadır.
Depo ve Soğuk Hava Deposu:

Gıda ve giysi malzemelerinin yer aldığı deponun dışında et vb. gıdaların saklandığı bir buzhane bulunmaktadır. 

Milupa Kültür Merkezi:

Çocukköyü yerleşkesinde koruncuklar için hizmete giren Milupa Kültür Merkezi, Kapalı oyun ve spor parkı, kütüphane, Bilişim sınıfı, Müzik odası, Çok Amaçlı Salon ve Anaokulu gibi eğitim alanlarından oluşuyor. 


200 kişilik konferans salonunda koruncuklar, müsamerelerini sergileme, sohbet söyleşiler, şiir ve müzik dinletileri ve çeşitli konularda eğitim ve seminer gibi organizasyonları gerçekleştirebilme olanağına kavuştular. 


180 metrekare kapalı spor ve oyun parkı, tüm Çocukköyü sakinlerinin, rekreasyon alanı olarak kullanılabiliyor. Jimnastik, masa tenisi, minder sporları ve Step Aerobik gibi branşlarda bireysel ve grup çalışmalarına olanak sağlıyor. 

20 kişilik bilişim lisan laboratuarı, zengin enstrüman çeşitlerine sahip müzik odası, satranç ve zeka oyunları, fotoğrafçılık, resim, gibi farklı amaçlar için kullanılabilecek alanlar ve bir de kütüphane koruncuklara Milupa Kültür Merkezi bünyesinde hizmet veriyor. 


Spor ve Oyun Parkı :

Çocukköyü içinde çocukların futbol, voleybol ve basketbol çalışmalarına olanak tanıyan bir açık saha ve eğitmen gözetiminde spor yapabilecekleri bir spor odası mevcuttur. Çocukköyü’müzün bahçesinde yer alan oyun parkında ise salıncak, kaydırak, tahterevalli ve spor aletleri bulunmaktadır. 


GARANTİ

Metro Mecidiyeköy Şubesi(723)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR28 0006 2000 7230 0006 2996 62

FİNANSBANK

Mecidiyeköy Şubesi(341)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR77 0011 1000 0000 0028 7391 55

İŞ BANKASI

Gayrettepe(1080)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR29 0006 4000 0011 0800 6920 98

TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB)

İzmir Gündoğdu Şubesi (69)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR95 0003 2000 0000 0014 4224 99
Ayaner Bilişim Teknolojileri
Vakfımıza 17.12.1989 tarih ve 1989/14827 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Vergi Muafiyeti hakkı tanınmıştır.Koruncuk Vakfı finansal tabloları AS Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik tarafından denetlenmektedir.