Koruncuklar
KORUNCUK KİMDİR?
KORUNMAYA MUHTAÇ
ÇOCUK TANIMI?

KORUNCUKLARA NE
SAĞLIYORUZ?

KORUNCUKLARA
SÖZLERİMİZ

KORUNCUKLAR


Koruncuklara Ne Sağlıyoruz?


Gençlik Evleri

Ergenlik çağına gelmiş gençlerimiz ileriki bağımsız yaşamlarında gerekli becerileri kazanabilmeleri için kız/erkek ayrılarak pedogojik formasyon sahibi öğretmenler liderliğinde öğretim hayatlarının sonuna kadar yaşamlarına Gençlik Evlerinde devam ederler.

Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bölümünden 0-6 yaşları arasındayken talebimiz doğrultusunda köyümüze alınan Koruncuklara, sıcak bir yuva niteliği taşıyan evlerde sağlıklı aile ortamı ve güven dolu bir yaşam sunulur. Kardeşleri ayırmamak adına gerektiğinde daha büyük çocukları da köyümüze kabul etmekteyiz.Vakfın himaye altına aldığı bu çocuklar, yöredeki okullara gider, toplumun sosyal ve kültürel yaşamına katılırlar ve yüksek tahsilleri de dahil olmak üzere hayatlarını kendi başlarına idame edebilecek duruma gelinceye kadar Vakfın güvencesi altında, Çocukköyü bünyesinde yaşayabilme imkanına sahip olurlar.


Tıpkı her aile de olduğu gibi...

Aile EvleriHer ailenin kendine ait müstakil bir evi vardır ve yaşam, her normal ailede olduğu gibi yaşanır. Anne, evin alışverişini ve yemeğini yapar, çocuklarının beslenmesi, çamaşırı, temizliği ve dersleriyle ilgilenir. Çocuklar, annelerinin uygun gördüğü zamanlarda oyun oynar, kardeşleri ve Çocukköyü'ndeki arkadaşlarıyla vakit geçirir ve derslerine çalışırlar.

Zaman zaman anneleri ile beraber sinemaya, tiyatroya giderler. Hafta sonları, ihtiyacı olanlar derslerine yardımcı olması amacıyla özel ders alırlar, ayrıca isteyen çocuklar müzik, folklor, modern dans, spor vs gibi özel etkinlik derslerinden de faydalanırlar. 

Çocukköylerinde aileler deneyimlerini paylaşır ve gerektiğinde birbirlerine yardım elini uzatır. 

Genç olmanın güzel ve zor yanlarını biliyoruz...

Ergenlik çağına gelmiş gençlerimiz ileriki bağımsız yaşamlarında gerekli becerileri kazanabilmeleri için kız/erkek ayrılarak pedogojik formasyon sahibi öğretmenler liderliğinde öğretim hayatlarının sonuna kadar yaşamlarına Gençlik Evlerinde devam ederler.

Yarı Bağımsız YaşamGençlik Evi'nde eğitim hayatını tamamlayıp meslek sahibi olan 2-4 genç bir araya gelerek kiraladıkları bir eve geçerler. “Yarı Bağımsız Yaşam” aşamasına geçen gençlere Vakfın maddi desteği bir müddet daha devam eder. Manevi desteği ise hayat boyu sürecektir. 

Ve sonunda kendi ayakları üzerinde durabildiğinde... 


Bağımsız YaşamMeslek sahibi olmuş, kendini geçindirebilir hale gelen genç “Bağımsız” olur. Artık örnek bir birey olan gencin, annesi, kardeşleri ve vakıfla kurduğu uzun yıllara dayalı ilişkisi yaşamı boyunca devam eder. Çocukköyü, koruncuklar için sıcak bir yuva ve güven demektir. 


GARANTİ

Metro Mecidiyeköy Şubesi(723)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR28 0006 2000 7230 0006 2996 62

FİNANSBANK

Mecidiyeköy Şubesi(341)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR77 0011 1000 0000 0028 7391 55

İŞ BANKASI

Gayrettepe(1080)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR29 0006 4000 0011 0800 6920 98

TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB)

İzmir Gündoğdu Şubesi (69)
T.K.M.Ç Vakfı
Hesap No:TR95 0003 2000 0000 0014 4224 99
Ayaner Bilişim Teknolojileri
Vakfımıza 17.12.1989 tarih ve 1989/14827 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Vergi Muafiyeti hakkı tanınmıştır.Koruncuk Vakfı finansal tabloları AS Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik tarafından denetlenmektedir.